Zahradní skleníky Kinplast

Skleníky Kinplast

Zahradní skleníky Gampre

Zahradní skleníky Sanus

Zahradní skleníky Kinplast

Skleníky Gampre

Skleníky se sklem

Příslušenství pro skleníky

Automatický otvírač okna

Vytápění skleníků

Chovatelské potřeby

Chov slepic

Chov křepelek

Výběhy, klece

Líhně, inkubátory

Zahradní potřeby

Pařeniště

Zavlažování zahrady

Zavlažování skleníků

Zahradní hadice

ZAVLAŽOVÁNÍ Z NÁDRŽE

Kapková závlaha - samospádová, vše co potřebujete vědět.

Čím dál úpornější vedra sužují nejenom lidi, ale především rostliny. Jak tento problém vyřešit, abychom neustále nemuseli nosit konve a konve vody na zahradu?

Vybrali jsme pro vás zahrádkáři doporučené, osvědčené a typy na samospádové zavlažování. Nemáme vše, ale to co funguje.

Malá i velká zahrada a zejména skleník potřebuje vodu. Proto byste měli myslet na to, jakým způsobem vyřešíte zavlažování. Naplánujte zavlažování s námi. Zavlažovací systémy, zavlažovače,  hadice, kapače, držáky na hadice a další.

Kapková závlaha samospádem

Vzhledem k tomu, že standardní kapkové hadičky vyžadují provozní tlak nejméně 0,25 baru, optimálně však 0,5 – 1,5 baru, není možné instalovat zavlažovací soustavu na zdroj vody, který se nachází přibližně ve stejné výšce, jako je záhon. Vzhledem k tomu, že 1 bar = 1 m vodního sloupce, potřebujete mít zdroj vody alespoň 2,5 – 5 m vysoko. Pokud máte svažitou nebo členitou zahradu, jistě to pro vás nebude problém. Nicméně kapková závlaha lze zřídit i při menších výškových rozdílech.

Chraňte kapkovou soustavu před zanesením

V případě že využíváte studniční vodu, vodu ze střechy apod., vyvarujte se riziku zanesení systému nečistotami. Je to zéjmena i tvořící se řasa. Před samotné kapkové trubice namontujte filtr na nečistoty, které systém ochrání a prodlouží tak jeho životnost. Velmi účinným řešením je kapková závlaha (někdy také kapénková závlaha), která dokáže rostliny celé léto zavlažovat, navíc její instalací dosáhnete značné úspory vody. Voda je totiž díky systému kapkové závlahy dodávána přímo ke kořenům rostliny v přesně daném množství a nedochází tak ke zbytečnému odparu vody.

Jak funguje kapková závlaha?

Kapková závlaha funguje na principu hadice s dírkami (kapkovací hadice), nebo rosící hadice. Pravidelně je z hadic vypuštěna voda, v pravidelném intervalu, ve dne, v noci, proto jsou rostliny zavlažovány neustále a nedochází k jejich vadnutí. Kapkovací a rosící hadice se jednoduše napojí na zahradní hadici, která vede vodu, a díky tlaku se voda dostává do každé dírky, která je nasměrována tak, aby zbytečně nekapala do půdy, kde zrovna nic neroste. Spotřeba vody je v závislosti na velikosti zavlažovací soustavy. Tyto kapkovací hadice se hodí k různým druhům výsadeb, jako jsou zeleninové záhony, živé ploty, keře, plošné výsadby apod.

Z čeho se zavlažovací soustava kapkové závlahy skládá?

Závlahy se prodávají buď v předem nachystaných setech (převážně výhodná cena), nebo lze zakoupit samostatné komponenty, které si každý dokáže sestavit sám. Komponenty se dají různě napojovat a kombinovat. Spotřeba vody se počítá v litrech, které celou soustavou protečou za hodinu. U různých tlouštěk hadic je tomu jinak. Zavlažovací hadice jaou k dostání ve třech konstrukčních variantách, 16, 9 a 6 mm.

Buď můžete pořídit obyčejnou hadici (distribuční hadice 16mm), do které pomocí děrovačky zatlačíte kapkovač, nebo můžete zvolit vyspělejší variantu, a sice kapkovou hadici 16mm s integrovanými kapkovači, převážně po 25cm. Rosící – gumové hadice je ošetřena speciálním materiálem, který propouští – rosí vodu, ovšem nepustí dovnitř kořeny rostlin, tudíž nedochází k jejich ucpání. Závlaha se dá instalovat i pod zem. Zavlažovací hadice jsou dodávány v různých barvách. Pokud plánujete kapkovou závlahu napojit na běžný vodovodní řad, je nutné před samotné potrubí zavlažovacího systému napojit reduktor tlaku, který sníží tlak v potrubí na tlak provozní, tedy cca 0,5 – 1,5 baru. To zamezí tryskání vody z jednotlivých kapkovačů.

Pokud bydlíte v lokalitě s nedostatkem vody či je zde voda příliš drahá, můžete využít vodu dešťovou. Tu můžete zachytávat díky různým tvarovkám přímo z okapového svodu do barelu, nebo můžete dešťovou vodu svést do podzemního zásobníku na dešťovku. Vodu následně lze využívat nejen na zavlažování trávníku a zahrádky, ale i zeleniny.

Kapková závlaha nevyžaduje žádnou složitou a náročnou údržbu, občas je však vhodné čistící jehlicí pročistit kapkovače, aby nedocházelo k jejich zanesení. Zavlažovací soustavu můžete na zahradě ponechat po celý rok, je však potřeba vypustit všechnu vodu, která by jinak při zamrznutí způsobila popraskání trubic a hadic kapkové závlahy.

Zobrazuji 1 až 16 z 16 (celkem stran 1)
-13%

Dávkovač tekutého hnojiva, Venturiho injector, maximální objem závlahy 1 630 l/hod. vnější závit 3/4

rating

3 295 Kč

3 785 Kč

VENTURI dávkovač hnojiva s hadicovým přisáváním má velkou výhodu v tom, že můžete zavlažovací síť zeleniny nebo jiné plodiny a rostliny obohatit požadovaným množstvím hnojiva. Zobrazením litrů za hodinu na průtokoměru můžeme přesně měřit nebo dávkovat požadované množství hnojiva. Bezúdržbový systém pracuje bez jakékoliv energie, pouze s tlakem z..

-42%

Dávkovač tekutého hnojiva, Venturiho injector, objem závlahy 0,65 – 2,42 m3/hod. vnější závit 3/4

rating

1 495 Kč

2 585 Kč

VENTURI dávkovač hnojiva s hadicovým přisáváním má velkou výhodu v tom, že můžete zavlažovací síť zeleniny nebo jiné plodiny a rostliny obohatit požadovaným množstvím hnojiva. Zobrazením litrů za hodinu na průtokoměru můžeme přesně měřit nebo dávkovat požadované množství hnojiva. Bezúdržbový systém pracuje bez jakékoliv energie, pouze s tlakem z..

-13%

Zahradní kohoutek vodovodní 3/4 - Premium dvojitý kulový kohout pro zahradní sud na vodu

rating

1 290 Kč

1 490 Kč

Zahradní dvojitý vodovodní kohoutek Premium z mosazi odolný vůči korozi a mrazu + 2 x přípojky na hadice, připojení 3/4 palce. Správný design: Kupujete kvalitní 2cestný kohoutek z kontrolované výroby německého prodejce podle německých standardů. Použijete tam, kde ho potřebujete. Osvědčený jako vodovodní kohoutek na zahradě, při použití na ..

-14%

Automatická solární závlaha - automatický zavlažovací systém s 12 režimy časovače, 15 kapačů, 15 m hadičky

rating

2 495 Kč

2 895 Kč

Univerzální samo-zavlažovací sada pro skleník, balkón, květináče nebo záhon má standardně ve výbavě 15 kapkovacích trysek s kolíky a 15 metrů hadičky . Výhodou této sady je absolutně bezobslužný systém vhodný pro váš sud nebo jinou nádrž na vodu. Automatická solární závlaha je ideální do skleníků na balkóny, zahrádky a políčka, či do pokoje v době ..

-16%

Čerpadlo na vodu HY-0800 l/h, 15 W, 1,8 m výtlak, pro zavlažování a hydroponii

rating

745 Kč

890 Kč

Výkonné čerpadlo s 1,8 metrovým výtlakem, 800 litrů/hod. a pouze 15 W pro zavlažování ze sudu a hydroponii. Hlavní výhody HY čerpadel: Nastavitelný tok vody: nastavitelný knoflík pro ovládání průtoku vody (spodní strana čerpadla), takže získáte přesně požadovaný tlak vody. Nasávání spodní stranou! Vysoká kvalita ultra Quiet Design – m..

-10%

Čerpadlo na vodu HY-1200 l/h, 20 W, 2 m výtlak, pro zavlažování a hydroponii

rating

895 Kč

995 Kč

Výkonné čerpadlo s 1,8 metrovým výtlakem, 1200 litrů/hod. a pouze 20 W pro zavlažování ze sudu a hydroponii. Hlavní výhody HY čerpadel: Nastavitelný tok vody: nastavitelný knoflík pro ovládání průtoku vody (spodní strana čerpadla), takže získáte přesně požadovaný tlak vody. Nasávání spodní stranou! Vysoká kvalita ultra Quiet Design – ..

-28%

Čerpadlo na vodu HY-2000 l/h, 30 W, 2,5 m výtlak, pro zavlažování a hydroponii

rating

1 045 Kč

1 445 Kč

Výkonné čerpadlo s 2,5 metrovým výtlakem, 2000 litrů/hod. a pouze 30 W pro zavlažování ze sudu a hydroponii. Hlavní výhody HY čerpadel: Nastavitelný tok vody: nastavitelný knoflík pro ovládání průtoku vody (spodní strana čerpadla), takže získáte přesně požadovaný tlak vody. Nasávání spodní stranou! Vysoká kvalita ultra Quiet Design – ..

-4%

Čerpadlo na vodu HY-2500 l/h, 35 W, 2,8 m výtlak, pro zavlažování a hydroponii

rating

1 195 Kč

1 245 Kč

Výkonné čerpadlo s 2,8 metrovým výtlakem, 2500 litrů/hod. a pouze 35 W pro zavlažování ze sudu a hydroponii. Hlavní výhody HY čerpadel: Nastavitelný tok vody: nastavitelný knoflík pro ovládání průtoku vody (spodní strana čerpadla), takže získáte přesně požadovaný tlak vody. Nasávání spodní stranou! Vysoká kvalita ultra Quiet Design – ..

-18%

Čerpadlo na vodu HY-3000 l/h, 40 W, 3,0 m výtlak, pro zavlažování a hydroponii

rating

1 345 Kč

1 645 Kč

Výkonné čerpadlo s 3,0 metrovým výtlakem, 3000 litrů/hod. a pouze 40 W pro zavlažování ze sudu a hydroponii. Hlavní výhody HY čerpadel: Nastavitelný tok vody: nastavitelný knoflík pro ovládání průtoku vody (spodní strana čerpadla), takže získáte přesně požadovaný tlak vody. Nasávání spodní stranou! Vysoká kvalita ultra Quiet Design – ..

-36%

Digitální spínací hodiny Elektrobock s 1,5" LCD displejem, 3680 W, 8 programů

rating

445 Kč

690 Kč

Digitální spínací hodin umožňují celkem 8 nastavitelných časových programů, kterými lze zapínat a vypínat Vámi zapojené spotřebiče. 100% záruka spokojenosti Značkové digitální provedení Digitální spínací hodiny se vyznačují vysokým pohodlím, jednoduchým ovládáním a maximální bezpečností pro vaši domácnost. Časovač je užitečný zejména p..

-3%

Držák na nádrž proti kroucení a deformaci hadice, 8 - 22 mm nastavitelný

rating

145 Kč

150 Kč

Distribuční hadice, které se používají pro rozvod zavlažovacích systémů, jsou třeba v nádrži k čerpadlu a mohou snadno lámat a deformovat o okraj nádrže. Držák hadice snadno upevníte na okraj nádrže. Vhodné pro průměr 8 až 22 mm distribuční hadice. Obsah balení: 1 držák hadice (doporučujeme koupit dva kusy) Prodávané spojky, kohouty a reduk..

-13%

Držák na nádrž proti kroucení a deformaci hadice, nastavitelný, multifunkční

rating

195 Kč

225 Kč

Distribuční hadice, které se používají pro rozvod zavlažovacích systémů, jsou třeba v nádrži k čerpadlu a mohou snadno lámat a deformovat o okraj nádrže. Držák hadice snadno upevníte na okraj nádrže. Vhodné pro průměr 9 až 20 mm distribuční hadice. Obsah balení: 1 držák hadice Prodávané spojky, kohouty a redukce, které slouží k hlavním rozv..

-20%

Vodní filtr 120 mikronů pro závlahy univerzální, filtr pro zachycení jemných mechanických nečistot

rating

475 Kč

595 Kč

Vodní filtr s kovovou filtrační síťkou 120 mikronů, v případě přívodu nefiltrované vody zabrání zanesení trysek postřikovače drobným kalem. Filtr pro zachycení jemných mechanických nečistot obsažených ve zdroji vody pro závlahový systém. Obvyklé použití filtrů FLD je u malých zahradních systémů napojených na studnu. Není určen pro domovní tlako..

-13%

Vodní filtr pro závlahy a čerpadla, napojení 1/2, filtr pro zachycení jemných mechanických nečistot

rating

345 Kč

395 Kč

Vodní filtr s filtrační síťkou, v případě přívodu nefiltrované vody zabrání zanesení trysek postřikovače drobným kalem. Napojení: univerzální závit ½ a rychlospojka na hadici ½. ✔ Kompatibilita: Vodní filtr pro standardní napojení rychlospojek hadic a dokonce i tlakovou myčku ✔ Vysoký filtrační výkon: Vodní filtr pro ochranu zavlažování, čerp..

-10%

Náhradní košík pro solární zavlažování, Irrigatia - náhradní filtr do nádrže

rating

179 Kč

199 Kč

Náhradní košík pro solární zavlažování, Irrigatia - náhradní filtr do nádrže    ..

-8%

Čerpadlo ponorné do sudu 400W

rating

1 550 Kč

1 690 Kč

Elektrické ponorné čerpadlo na dešťovou vodu má plovákový spínač, díky kterému zajišťuje automatické vypnutí v závislosti na výšce hladiny vody. Ponorné netlakové čerpadlo do sudu si hravě poradí s přečerpáním vody z jednoho místa na druhé. Čerpadlo do sudu zvládne odčerpat vodu ze sudu, ze sklepa či z bazénu. Čerpadlo do sudu má dostatečný výtl..

Zobrazuji 1 až 16 z 16 (celkem stran 1)
TOPlist