Zahradní skleníky Kinplast

Skleníky Kinplast

Zahradní skleníky Gampre

Zahradní skleníky Sanus

Zahradní skleníky Kinplast

Skleníky Gampre

Skleníky se sklem

Příslušenství pro skleníky

Automatický otvírač okna

Vytápění skleníků

Chovatelské potřeby

Chov slepic

Chov křepelek

Výběhy, klece

Líhně, inkubátory

Zahradní potřeby

Pařeniště

Zavlažování zahrady

Zavlažování skleníků

Zahradní hadice

CHOV KACHEN, HUS

Chystáte se na chov kachen, ale nemáte nejmenší ponětí, co je všechno potřeba? Jaké druhy kachen si můžete pořídit, kolik jich zvládnete?

Chov kachen je oblíbený, ale mnoho lidí se ho stále obává, i proto, že toho o něm moc neví.

Chov kachen, hus, indických běžcůChov kachen je dost jednoduchý, hlavně při volbě vhodného plemene.

Je to nenáročný vodní pták. Kachny jsou v principu všežravci, zkonzumují tedy vše od trávy, obilí až po hmyz nebo slimáky.

Pro zahradu jsou vítanými likvidátory různých hmyzích a jiných škůdců a současně i jako živé sekačky. Navíc, jejich řídký trus blahodárně působí na rostlinstvo coby vydatné hnojivo. Je-li třeba se kachního trusu zbavit, stačí plochu lehce pokropit vodou a je vyčištěno.

Naše základní rady jak chovat kachny pomohou při začátcích.

Někteří chovají kachny jako mazlíčky pro zábavu, jiní pro maso, vejce, peří, někteří dokonce jen pro ozdobu své zahrady a rybníčku. Ať už se rozhodnete chovat kachny z jakéhokoliv důvodu, určitě jako začátečníci tápete, jak vlastně vykročit, co bude potřeba a jak zařídit, aby byla kachna domácí v bezpečí. 

Ujasněte si, proč chcete začít s chovem kachen.

Nejprve si ujasněte, proč si kachny vlastně pořizujete. I když chov kachen není příliš náročný a pro začátečníky je tudíž ideální, rozhodně jim budete muset věnovat svůj čas a péči. Jestli se rozhodnete chovat kachnu pro maso, vybírejte mezi masitými plemeny. Počítejte pak s menší snáškou vajec. Jestli vás zajímají spíše vajíčka, pak se dívejte po nosných. Velmi oblíbená je kachna domácí, kterou uvidíte na mnoha vesnických dvorech či zahradách.

Chov kachen ze začátku nepřepalte

Pokud si nejste jistí, jestli na vás nebude chov příliš náročný, pak se nehrňte do velkého stáda. V kachním hejnu není potřeba mít kačera, protože kachny si vystačí naprosto samy. Ze začátku zkuste třeba jen 3 kachny a postupně počet můžete navyšovat.

Kachna domácí potřebuje travnatý prostor

Kachny jsou všežravci, takže snědí nejen zrnitou směs, ale také hmyz. Pochutnají si rády na různých broucích, žížalách i slimácích. Pro některé chovatele je tedy chov kachen velmi užitečný, protože se tak na zahradě můžete zbavit škůdců.

Aby měly kachny pestrý jídelníček a měly se čile k světu, pak je nechte pohybovat se na travnaté ploše. Kachny tak budou mít snadný přístup k nutričně bohatému jídlu.

Postavte jim bezpečný přístřešek

Kachny se také občas potřebují někde schovat před nepřízní počasí a večer potřebují v bezpečí složit hlavu. Především jestli chcete chovat kachny pro vejce, je nutné jim zajistit vhodné obydlí, kde budou moci bez stresu snášet vajíčka. Jako podestýlku můžete pro přístřešek použít seno nebo slámu, aby byly kachny v teple. Navíc budou kachny chráněny v noci před predátory, jako je třeba liška. K tomu všemu nemají kachny rády vítr, takže je přístřešek ochrání i tímto způsobem.

Kachny krmíme kvalitní krmnou směsí

Aby byly kachny zdravé uvnitř i navenek, je potřeba dodávat jim jen kvalitní krmnou směs, obilí, kukuřičný šrot. Krmné směsi obsahují všechny potřebné vitamíny a látky, které kachna potřebuje pro své zdraví. Proto jejich jídlo nikdy nepodceňujte.

Chleba a domácí zbytky nepatří do zdravého jídelníčku

Mnozí začátečníci by si mohli myslet, že starý a namočený chleba bude pro kachny dobrou volbou. Opak je ale pravdou. Kachní jídelníček by rozhodně neměl mít na seznamu chleba nebo třeba také rohlíky. Důvodem je, že jim neposkytuje žádnou nutriční bohatost, navíc škodí jejich střevům.

Kachna vyžaduje dostatek vody

Jelikož je kachna vodní pták, není divu, že voda je pro ni základem. Neslouží jen jako zdroj pití, ale kachny si veškerou potravu máčí ve vodě. Ideální proto je, když budou mít kachny k dispozici rybníček. A pokud tomu tak není, pořídíme velkou napáječku, kterou alespoň dvakrát denně vyměníme, aby byla voda čistá a čerstvá. Kachny, které mají přístup k vodě, se také lépe starají o peří.

Jak chovat kachny bez nemocí?

I když se budete o kachny starat pečlivě, může se stát, že onemocní. Mezi nejčastější nemoci patří mor kachen neboli herpesvirová enteritida. Původcem je DNA virus, který se šíří přímým i nepřímým kontaktem. Příznakem je hlenovitý výtok z očí, výtok z nosních otvorů, vodnatý průjem. Nakažená kachna se ale vůbec nemusí projevovat ničím zvláštním. Prvním projevem může být až náhlý úhyn zvířete. A jak chovat kachny bezpečně? Základem je čistá voda, kvalitní krmení a suchá podestýlka.

Upřesnit hledání

Zobrazuji 1 až 28 z 28 (celkem stran 1)
-8%

Napáječka 5,0 litrů pro malá zvířata

rating

365 Kč

395 Kč

Plastová napáječka osvědčené kvality. Napáječka je celá plastová a pevná. Napáječka s plastovou láhví 5 l Gaun pro králíky, drůbež, křepelky. Voda uvnitř vydrží podstatně déle čistá. Oceníte průhlednost, kvalitní a pevný plast. Pítko je velmi jednoduché na obsluhu a zejména údržbu. Poskytněte křepelkám a slepicím i sobě komfort při krmení a..

-9%

Napáječka 8,0 litrů pro malá zvířata

rating

395 Kč

435 Kč

Plastová napáječka osvědčené kvality. Napáječka je celá plastová a pevná. Napáječka s plastovou láhví 8 l Gaun pro králíky, drůbež, křepelky. Voda uvnitř vydrží podstatně déle čistá. Oceníte průhlednost, kvalitní a pevný plast. Pítko je velmi jednoduché na obsluhu a zejména údržbu. Poskytněte křepelkám a slepicím i sobě komfort při krmení a..

-0%

Napáječka barelová pro drůbež 30 l plastová, pro slepice a kachny, plní se shora

rating

995 Kč

995 Kč

Plastová napáječka pro drůbež na nožičkách. Napáječka barelová pro drůbež 30 l - plní se shora, stabilní provedení, napájecí miska upevněná k podstavci. K dočasnému uzavření přítoku vody při plnění slouží uzávěr. Dá se využít pro krůty, kachny, kuřata i slepice. Přes tyto výborné užitné vlastnosti je krmítko velmi jednoduché na obsluhu a údrž..

-6%

Napáječka barelová pro drůbež 30 l, pozinkované nohy, výška 71 cm, šířka 45 cm

rating

845 Kč

895 Kč

Nové provedení barelové napáječky má ve spodní části misku, která se napevno přišroubuje ke stojným nohám barelové napáječky. Rozměry: výška 71 cm, šířka 45 cm, výška od země k misce 16,5 cm. K dočasnému uzavření přítoku vody při plnění slouží uzávěr. Dá se využít pro krůty, kachny, kuřata i slepice. Přes tyto výborné užitné vlastnosti je krm..

-8%

Napáječka barelová pro drůbež 40 l plastová, pro slepice a kachny, odolný a stabilní plast

rating

1 475 Kč

1 595 Kč

Plastová napáječka pro drůbež na nožičkách. Napáječka barelová pro drůbež 40 l - plní se shora, stabilní provedení, napájecí miska upevněná k podstavci. Napáječka se dobře čistí! Velký objem a přístup je hlavní výhoda. Napáječka po drůbež Kubic je stojanová barelová pro napájení slepic a větší drůbeže. Tato barelová napáječka je vyrobena ze z..

-34%

Napáječka pro drůbež - vyšší miska pro napáječky Gaun, bez klobouku

rating

195 Kč

295 Kč

Vyšší miska pro všechny velikosti kloboukové napáječky pro drůbež Gaun. Miska je dodávána bez klobouku!  Miska se hodí pro všechny velikosti kloboukových napáječek Gaun 5, 8,5 a 12 l. Průměr misky 350 mm, výška 80 mm. Miska má dole šroubovací výpustnou zátku, takže je možné ji plnit zespodu, jednoduché použití, velká odolnost. Na stejnou misku je t..

-8%

Napáječka pro drůbež 12,0 litrů klobouková, bajonet s uzávěrem, pro slepice

rating

365 Kč

395 Kč

Plastová napáječka osvědčené kvality Gaun. Napáječka je celá plastová, pevná, s možností zvýšené misky (lze objednat samostatnbě). Velkou výhodou je, že vodu můžete nalévat i spodní stranou, která má velkou zátku. Napáječka klobouková Gaun pro drůbež 12,0 l s miskou - závěsná napáječka pro kuřata, slepice, křepelky, husy, kachny, krůty a další d..

-6%

Napáječka pro drůbež 5,0 litrů klobouková, bajonet s uzávěrem

rating

325 Kč

345 Kč

Plastová napáječka osvědčené kvality Gaun. Napáječka je celá plastová, pevná, s možností zvýšené misky (lze objednat samostatnbě). Velkou výhodou je, že vodu můžete nalévat i spodní stranou, která má velkou zátku. Napáječka klobouková Gaun pro drůbež 5 l s miskou - závěsná napáječka pro kuřata, slepice, křepelky, husy, kachny, krůty a další drůb..

-8%

Napáječka pro drůbež 8,5 litrů klobouková, bajonet s uzávěrem

rating

365 Kč

395 Kč

Plastová napáječka osvědčené kvality Gaun. Napáječka je celá plastová, pevná, s možností zvýšené misky (lze objednat samostatnbě). Velkou výhodou je, že vodu můžete nalévat i spodní stranou, která má velkou zátku. Napáječka klobouková Gaun pro drůbež 8,5 l s miskou - závěsná napáječka pro kuřata, slepice, křepelky, husy, kachny, krůty a další dr..

Vyhřívaná miska pro psy a jiná zvířata 2,5 l, 2-úrovňové nastavení teploty, zabraňuje zamrznutí vody

rating

1 945 Kč

Vyhřívaná miska na vodu a krmivo pro psy. Vysoká kapacita 2,5 l vody, vhodná pro psy, kočky, slepice, kachny a jiné malé užitková zvířata. Miska vhodná k použití jak v zimním, tak i v letním období. V případě použití v zimě (zapojení do sítě) miska zabraňuje zamrznutí vody, čímž zajišťuje dostatečný přísun tekutin i v mrazivých dnech. Funguje ta..

-34%

Zahradní solární lampa LED světlo, 2x přenosná žárovka 12 LED, 3 W, 3 m nabíjecí kabel

rating

790 Kč

1 190 Kč

Solární světlo pro venkovní zahradní použití, 12 LED v žárovce, solární lampa s detektorem pohybu, bezpečnostní nástěnné svítidlo, voděodolné svítidlo. Potřebujete osvětlit kurník, zahradní domek nebo kůlnu, ideální řešení. Jasné zahradní světlo a malý, účinný solární panel pro šioké možnosti použití. 2x žárovka + 2x solární panel. Nízká ..

-25%

Zahradní solární lampa LED světlo, přenosná žárovka 12 LED, 3 W, 3 m nabíjecí kabel

rating

445 Kč

595 Kč

Solární světlo pro venkovní zahradní použití, 12 LED v žárovce, solární lampa s detektorem pohybu, bezpečnostní nástěnné svítidlo, voděodolné svítidlo. Potřebujete osvětlit kurník, zahradní domek nebo kůlnu, ideální řešení. Jasné zahradní světlo a malý, účinný solární panel pro šioké možnosti použití. Nízká spotřeba, vysoký jas, stabilní ..

-29%

Dvířka pro otevírač kurníku, 30 x 40 cm, Kerbl, hliníkové ližiny a dvířka 2 mm

rating

745 Kč

1 045 Kč

Dvířka pro otevírač kurníku Kerbl hliníková, vyrobené z kvalitního hliníku. Vodící hliníkové lišty jsou součástí dodávky! Představujeme naše vertikálně posuvná dvířka 30 x 40 cm. Hmotnost dvířek 0,45 kg. Materiál dvířek je kvalitní hliníkový plech, který spolehlivě zabrání predátorům vstup do kurníku. Dvířka pro kurník jsou odolné vůči vlivům..

-7%

Dvířka šoupací 30 x 40 cm Chickenguard pro otevírač kurníku, bez vodících lišt

rating

645 Kč

695 Kč

Dvířka pro otevírač kurníku hliníková, vyrobené z kvalitního hliníku. Vodící lišty nejsou součástí dodávky! Představujeme Kerbl vertikálně posuvná dvířka 30 x 40 cm. Materiál dvířek do kurníku je kvalitní hliníkový plech, který spolehlivě zabrání predátorům vstup do kurníku. Dvířka pro kurník jsou odolné vůči vlivům počasí, absolutně bezúd..

-14%

Krmítko pro slepice 22 L, Compacta, nastavitelné, s nožkami

rating

495 Kč

575 Kč

Automatické krmítko pro slepice 22 L, Compacta, nastavitelné, závěsné. Umožňuje krmit s minimálními pracovními náklady, beze ztrát a s typickou jednoduchostí. Krmítko  pro slepice Compacta je vybaveno dělícími zábranami a speciálně tvarovaným žlábkem, které zamezují vyhazováni a rozhrabávaní krmiva. Krmítko je i s přídavnými nožičkami, které ..

-6%

Kurník pro slepice Barney EKO plast, 137 x 73 x 83 cm, kukaň a odklápěcí střecha

rating

8 295 Kč

8 790 Kč

Robustní kurník pro slepice a domek pro křepelky Barney vhodný pro 4-6 slepic, dle velikosti plemene. Kurník je možné kombinovat s výběhem pro králíky, hlodavce a drůbež. Je vyroben z ekologicky recyklovaného materiálu (60 % plastu a 40 % dřeva , který se nezkroutí, nepopraská, neplesniví a nevyžaduje údržbu. Velmi snadno si poradíte se čmelíky! ..

-10%

Kurník pro slepice Maxi 157 x 100 x 113 cm, kukaně a odklápěcí střecha

rating

15 750 Kč

17 450 Kč

Robustní dřevěný kurník pro slepice nebo domek pro křepelky a kachny s výklopnou střechou a úložným prostorem. Velmi kvalitní dřevěný domek pro slepice s několika dvířkami s možností dokoupení řadě doplňků. Domek - kurník pro drůbež - dřevěný kurník pro slepice, rozměry kurníku 157 x 100 x 113 cm (š x h x v), prodloužené nožky pro lepší cirkulac..

-17%

Acidomid pro drůbež 1 l, proti množení patogenních bakterií, plísní a kokcidií u slepic, kachen

rating

129 Kč

155 Kč

Acidomid pro drůbež – jedná se o špičkový výrobek moderní koncepce působící nejen proti množení patogenních bakterií, ale velice dobře také tlumí rozvoj a množení nitrobuněčných parazitů jako např. kokcidií. ACIDOMID® však není léčivo, neobsahuje ani kokcidiostatika a nezanechává tak rezidua v organismu. Nemá také ochranné lhůty. Chováte křepelk..

-3%

Amivit pro drůbež 1,0 litr, zlepšuje funkci imunitního systému, krmný doplněk pro drůbež

rating

369 Kč

379 Kč

Amivit D drůbež – vysoce účinný krmný doplněk pro drůbež, zdroj aminokyselin a vitamínů vhodný zejména pro slepice. Amivit obsahuje specifický komplex aminokyselin, vitamínů a dalších látek, díky čemuž zlepšuje funkci imunitního systému a jeho obranyschopnost proti virům a bakteriím. U užitkových zvířat eliminuje pokles užitkovosti v důsledku..

-6%

Dezinfekce pro kurník, drůbež 10 kg, přípravek pro suchou dezinfekci, proti bakteriím a parazitům

rating

325 Kč

345 Kč

Dezinfekční přípravek pro kurníky. Produkt účinně bojuje proti bakteriím, virům, parazitům a houbám. Ničí larvální stádia mušek a jiného hmyzu a výrazně snižuje jejich počet. Snižuje množství nemocí ve stádě, omezuje používání antibiotik a snižuje náklady na léčbu a v případě výskytu infekce podporuje léčbu. Chováte kachny a drůbež? Toto je dopl..

-13%

Dezinfekce pro kurník, drůbež 4 kg, přípravek pro suchou dezinfekci, proti bakteriím a parazitům

rating

195 Kč

225 Kč

Dezinfekční přípravek pro kurníky. Produkt účinně bojuje proti bakteriím, virům, parazitům a houbám. Ničí larvální stádia mušek a jiného hmyzu a výrazně snižuje jejich počet. Snižuje množství nemocí ve stádě, omezuje používání antibiotik a snižuje náklady na léčbu a v případě výskytu infekce podporuje léčbu. Chováte kachny a drůbež? Toto je dopl..

-4%

Kachník malý, králíkárna 60 × 47 × 50 cm

rating

3 190 Kč

3 340 Kč

Robustní kurník – kachník vhodný pro menší kachny, případně pro drobné slepice a králíky k letnímu výběhu. Vyrobeno z kvalitního borovicového dřeva ošetřeno ochranným nátěrem střecha pokrytá živcovým nátěrem odolným za každého počasí výsuvný kovový šuplík pro snadnou údržbu větrací otvory na zadní straně součástí balení jsou plastové nožičky chrání..

-4%

Kachník velký Duck Town 93 × 73 × 67 cm

rating

4 290 Kč

4 450 Kč

Robustní kachník vhodný pro 1-3 kachny, případně pro 3 slepice a králíky k letnímu výběhu. Vyrobeno z kvalitního borovicového dřeva ošetřeno ochranným nátěrem střecha pokrytá živcovým nátěrem odolným za každého počasí výsuvný kovový šuplík pro snadnou údržbu větrací otvory na zadní straně součástí balení jsou plastové nožičky chránící proti vlhkost..

-7%

Minerálni grit pro kuřata, křepelky a ostatní drůbež, výkrm a odchov 1500 g

rating

275 Kč

295 Kč

Zvýšená potřeba vápníku je optimálně pokryta podáním Quiko Calcium. Produkty Quiko Hobby Farming jsou vyvíjeny v úzké spolupráci s veterináři a odborníky na podporu zdravého vývoje vašich kuřat. Podporuje přirozené chování Zásobuje organismus cennými stopovými prvky Pro péči a odčesávání zobáku Vyrobeno z fosilních mořských zvířat..

-9%

Minerálni grit pro kuřata, křepelky a ostatní drůbež, výkrm a odchov 900 g

rating

195 Kč

215 Kč

Zvýšená potřeba vápníku je optimálně pokryta podáním Quiko Calcium. Produkty Quiko Hobby Farming jsou vyvíjeny v úzké spolupráci s veterináři a odborníky na podporu zdravého vývoje vašich kuřat. Podporuje přirozené chování Zásobuje organismus cennými stopovými prvky Pro péči a odčesávání zobáku Vyrobeno z fosilních mořských zvířat..

-14%

Roboran D 1kg pro slepice, kuřata, křepelky, krůty, perličky, kachny a husy

rating

85 Kč

99 Kč

ROBORAN  D je kompletní přísada do krmiva určená pro slepice, kuřata, krůty, perličky, kachny a husy. Roboran doplňuje krmnou dávku o potřebné vitamíny, nepostradatelné aminokyseliny metionin a lyzin, makrominerální a mikrominerální látky (Fe, Cu, Zn, Mn, J, Co, Mg, Se) a krmnou sůl v optimálních dávkách. Příznivě působí na snášku vajec, na zvýšení..

-6%

Vápník Quiko Hobby Farming, koncentrát vápníku pro kuřata, křepelky a drůbež 1000 ml

rating

495 Kč

525 Kč

Doplňkové krmivo pro kuřata a drůbež – právě ve fázi pokládky, kdy stoupá potřeba vápníku, je dostatečný podíl vápníku v krmivu nepostradatelný. Kuře potřebuje vápník jednak pro potřeby vodního kamene vlastního těla a na druhé straně k vytvoření pevné, ochranné skořápky vajec. Zvýšená potřeba vápníku je optimálně pokryta podáním Quiko Calcium. ..

-6%

Vitacombex H Quiko Hobby Farming, multivitamínová šťáva pro kuřata, křepelky a ostatní drůbež 500 ml

rating

495 Kč

525 Kč

Doplňkové krmivo pro slepice a drůbež – Vitacombex H je chutná multivitamínová šťáva, která optimálně zásobuje vaše kuřata vitamíny a posiluje je tak pro každodenní použití v kurníku. Změna ročních období, změna počasí, jednání s novými požitky a každodenní výkon jsou výzvou pro každé kuře. Vitacombex H mulitvitaminová šťáva poskytuje vašim kuř..

Zobrazuji 1 až 28 z 28 (celkem stran 1)
TOPlist