Zahradní skleníky Kinplast

Skleníky Kinplast

Zahradní skleníky Gampre

Zahradní skleníky Sanus

Zahradní skleníky Kinplast

Skleníky Gampre

Skleníky se sklem

Příslušenství pro skleníky

Automatický otvírač okna

Vytápění skleníků

Chovatelské potřeby

Chov slepic

Chov křepelek

Výběhy, klece

Líhně, inkubátory

Zahradní potřeby

Pařeniště

Zavlažování zahrady

Zavlažování skleníků

Zahradní hadice

JAK CHOVAT KŘEPELKY

Nechte si poradit s výběrem chovu křepelek. Chov křepelek je zážitek, radost a ještě velký užitek s nadstandardní kvalitou vajec!

Poradíme jak vybírat vhodné chovatelské zařízení pro křepelky, jak chovat křepelky v zimě, chovatelské potřeby a příslušenství. Vyberte si v pohodlí domova vybavení podle parametrů, porovnávejte naše ceny a kvalitu s konkurencí.

My máme osvědčené vybavení, ekonomicky řešené i žádané kvalitní, bezúdržbové - hliníkové domky, dřevěné odchovny i klecové výběhy. Můžete mít domek zateplený, na zimu vyhřívaný s teplotním čidlem a programovatelným osvětlením a zavíráním dvířek.

Poradna a naše služby napomohou při výběru vybavení a poradí několik vychytávek, které máme z našich montáží, od léty prověřených zkušeností našich zákazníků a vlastní praxe.

Zájem o vlastní chov japonských křepelek vzrůstá, a to ve velké míře u drobnochovatelů. Není to totiž tak složité a nepotřebujete k tomu velké místo na rozdíl od chovu slepic. S přibývajícími chovateli, kteří si sami křepelky líhnou a nabízejí je pak na chovatelských burzách, výstavách nebo v inzerci, přibývá v chovech také podíl barevných rázů, které jsou v menších chovech většinou žádané, protože zpestřují chovné hejno. Pokud je vaším cílem nejen zábava a toužíte po chovu křepelek s cílem produkovat kvalitní křepelčí vejce a výborné maso, využívají se různá chovatelská zařízení. My se převážně orientujeme na šetrnější odchov v zařízení, kde křepelky nejsou namačkány a svůj krátký život neprochodí pouze po drátech.

Křepelčí vajíčko je sice malinké, ale jeho nutriční hodnota dosahuje až 155 Kcal což je pouhá polovina nutriční hodnoty vejce slepičího. Navíc ještě obsahuje hořčík, fosfor, selen, železo a měď, také vysoce hodnotné bílkoviny, sacharidy a mnohé další účinné látky příznivě působící na léčbu ekzémů, astmatu, poruch zažívacího traktu a výrazným způsobem posilují imunitu.

Denní konzumace křepelčích vajec se doporučuje všem lidem. Křepelčí vejce obsahují vitamín D, který stimuluje vstřebávání vápníku a fosforu v těle a příznivě tak působí na kosti a zuby. Vitamín D zlepšuje stav buněk nervové soustavy a přispívá k regeneraci tkání, jako je kůže, vlasy a nehty. Přítomnost selenu zajišťuje posílení ochrany proti kardiovaskulárním onemocněním a zároveň stimulovat imunitní systém. Selen zpomaluje proces stárnutí buněk a má preventivní onkologické vlastnosti. Železo podporuje obnovu krevních buněk a zlepšuje schopnost učit se. Zabraňuje stavům únavy či anémie a spolu s jódem podporují funkce štítné žlázy.

Nůžka na křepelčí vajíčkaKaždé vejce má velmi silnou podskořápkovou blanku. Tato blanka zabraňuje vstupu vzduchu či bakteriím a tím výrazně snižuje riziko nákazy salmonelózou. Při rozbíjení vajec doporučujeme naše nůžky na vajíčka. Zamezíte tím vniknutí malý částí skořápky dovnitř a jde to opradu velmi dobře.

Křepelky, stejně jako jakákoliv jiná drůbež, musí mít dostatek čisté vody a krmení. Volba správného chovatelského vybavení a krmení plného potřebných látek je pro chov křepelek základním stavebním kamenem.

Křepelky jsou ideální pro chovatele, kteří chtějí na menším prostoru chovat velmi klidnou a spolehlivou drůbež k domácím vajíčkám. Křepelky jsou poměrně tiché na rozdíl od ostatní drůbeže. Křepelky nevydávají výhružné zvuky, spíše se jejich volání podobá voláním divokých ptáků. Křepelka je nenáročná na chov. Je malá, nezabere tedy moc místa, konzumuje relativně málo krmiva – poměr mezi spotřebou krmiva, nosností a masa jednoznačně dokazuje, že je velmi výhodná na chov.

Krmná směs pro křepelkyZásadně doporučujeme pro dobrou snášku křepelky krmit pouze kvalitní krmnou směsí pro křepelky. Křepelky zbožňují zelené a hmyz – ke krmné dávce přidejte například listy pampelišek (přidáváme i čerstvě posekanou trávu ze sekačky), nadrobno nakrájenou vařenou zeleninou nebo vaječnou směs a samozřejmě mají rádi hmyz. Na směsi opravdu nešetřete, křepelka jí tolik nespotřebuje a má v ní vše potřebné. Není vhodné křepelky krmit krmnou směsí pro nosnice. Křepelka není slepice! Křepelka je méně náchylná na klasická onemocnění na rozdíl od slepic a lépe se ubráníte čmelíkům. Čmelíky si můžete přinést na křepelce od nezkušeného chovatele, od jiné drůbeže chované na jednom dvorku a od divokých ptáků z přírody, kteří mají přístup ke krmítku, pítku a skladování krmení.

S křepelkami je nutné zacházet velmi opatrně, jsou velmi plaché. Když se vyplaší, vylétávají nahoru a může dojít ke zranění. Snažte se zamezit jakýmkoliv stresovým okolnostem jako je například plašení kočkou, dětmi apod. Když potřebujeme křepelky pochytat, například kvůli úklidu a převozu, přistupujeme k nim velmi pomalu a křepelky chytáme rukou jen shora, pevně, ale jemně přidržujeme křídla.

V našem chovu preferujeme chov bez pochozích drátěných roštů. Je nutné počítat s častější údržbou, je potřeba podestýlku například z hoblin (nám se osvědčili i dřevěné peletky na topení, které se déle rozpadají a výborně sáknou trus a jsou cenově srovnatelné) často vyměňovat, aby měli křepelky sucho a čisto. (křepelčí trus je velmi výborné hnojivo na zahrádce). Vejce budou křepelky snášet všude možně. Nám se osvědčilo k vytvoření jednoho místa ke snášce udělat v rohu odchovny z větviček jehličnanů kryté místo, které se naučí sami používat pro klidnou snášku. Vejce je dobré odebírat každý den. Nezapomeňte chovatelské zařízení také občas desinfikovat.

Krmítko pro křepelkyKrmítko pro křepelky je lépe umístit z venku klece, tím pádem nedochází ke znečištění krmiva trusem, nebo ke zbytečným ztrátám krmiva při vyhrabávání, napáječku pro křepelky je také lépe umístit zvenčí klece, takže taktéž nedochází ke znečistění vody, napáječky lze různě napojovat pro více odchoven na jeden zdroj vody.

PopelištěKřepelky se jako ostatní hrabavá drůbež rády popelí, postačí umístit do odchovny misku – popeliště s pískem, popelem, nebo hlínou. Misku dejte za dvířka zakryté čísti odchovny. Křepelky při hrabání velmi práší.

Důležitým faktorem pro úspěšný chov křepelek a jejich dobrou nosnost je prostor, kde je odchovna umístěna. Aby křepelky snášely vejce, potřebují stálou teplotu alespoň 15 – 20 °C, prostor by měl být prosvětlený (ideálně na 12 hodin denně) a chráněn před průvanem. Odchov křepelek v nevhodných podmínkách jako jsou chladnější teploty, tma a průvan způsobuje pelichání, křepelky snášejí méně anebo snůšku úplně přeruší. Pokud máte křepelky ve venkovních prostorech a teplota klesne pod 18°C je dobré křepelky přemístit do vnitřních prostor a přisvětlovat jim uměle (zahradní domek, garáž…).

Křepelky v nižších teplotách dobře přežijí, pokud mají teplejší místo (stačí odchovnu dovybavit např. termostatem a infražárovkou) na nocování, sucho a krmivo, ale nebudou snášet vejce a musíme počítat se zimní přestávkou. Křepelky si odpočinou a po jarním oteplení začnou opět snášet. Pokud chováte křepelky ve volném prostoru odchovny i přes zimu venku, křepelky si v zimním období odpočinou, tak vydrží velmi dobrá snáška až tři roky. Doporučujeme je chránit před mrazem možností úkrytu – vytápěného místa v odchovně.

Pokud jsme rozhodnuti chovat křepelky pouze na vejce pro vlastní spotřebu a nechceme vejce využívat i k líhnutí kuřátek křepelek není nutné mít v chovu kohoutka. Kohout bývá často zdrojem nepokojů a poranění slepiček. Pokud naopak chceme líhnout, chováme křepelky v poměru 4-5 samiček na 1 samečka. Je dobré chovné hejno křepelek pořídit naráz a později už nepřidávat další křepelky. Křepelky mají tendenci terorizovat nové jedince a v podstatě dochází k častým zraněním.

*Naše realizace chovu křepelek s klecovým výběhem, trusníkem, popelištěm, infra vyhříváním, vestavěná krmítka a časovač s osvětlením!

Kurník pro slepice Kurník pro slepice Kurník pro slepice Kurník pro slepice

Kurník pro slepice Kurník pro slepice Kurník pro slepice Kurník pro slepice

Kurník pro slepice Kurník pro slepice Kurník pro slepice Kurník pro slepice

Zobrazuji 1 až 11 z 11 (celkem stran 1)
-14%

Krmítko pro křepelky 30 cm, žlabové, kovové, pozinkované, vhodné i pro kuřata a křepelky

rating

125 Kč

145 Kč

Kvalitní je speciálně navrženo pro krmení holubů, kuřátek a křepelek. Pozinkované krmítko pro křepelky, holuby a malá kuřátka. Je prakticky nerozbitelné a může sloužit desítky let. Snadno se otevírá a zavírá a je k dispozici v 30 a 50 cm dlouhé verzi. Přes výborné užitné vlastnosti je krmítko velmi jednoduché na obsluhu a údržbu. Poskytněte ..

-11%

Krmítko pro kuřata 30 x 10 cm, žlabové, plastové vhodné i pro křepelky

rating

85 Kč

95 Kč

Krmítko pro drůbež pro křepelky, holuby a malá kuřátka. Je vyroben z kvalitního plastu, který vydrží i těžké zimní podmínky. Snadno se otevírá a zavírá a je k dispozici i v 50 cm dlouhé verzi. Dodáváme ve dvou variantách. Poskytněte vašim holkám i sobě komfort při krmení a usnadněte si četnost doplňování.   Při výběru zvažte, jaký typ kr..

-6%

Kurník pro slepice Barney EKO plast, 137 x 73 x 83 cm, kukaň a odklápěcí střecha

rating

8 295 Kč

8 790 Kč

Robustní kurník pro slepice a domek pro křepelky Barney vhodný pro 4-6 slepic, dle velikosti plemene. Kurník je možné kombinovat s výběhem pro králíky, hlodavce a drůbež. Je vyroben z ekologicky recyklovaného materiálu (60 % plastu a 40 % dřeva , který se nezkroutí, nepopraská, neplesniví a nevyžaduje údržbu. Velmi snadno si poradíte se čmelíky! ..

-5%

Kurník pro slepice Florentina 146 x 74 x 80 cm, kukaň a odklápěcí střecha

rating

6 250 Kč

6 550 Kč

Robustní dřevěný kurník pro slepice nebo domek pro křepelky a kachny s výklopnou střechou a úložným prostorem. Velmi kvalitní dřevěný domek pro slepice. Kurník FLORENTINA je vhodný pro 3-5 slepic podle velikosti plemene. Praktický kurník s kukaní a hřadem za příznivou cenu. Tento kurník Florentina značky Kerbl je vysoce kvalitní domek pro drůbež..

-5%

Kurník pro slepice, křepelky, králíky, 105 x 100 x 108 cm, odklápěcí střecha

rating

7 390 Kč

7 790 Kč

Robustní dřevěný kurník pro slepice nebo domek pro křepelky a králíky s výklopnou střechou a úložným prostorem. Velmi kvalitní dřevěný domek pro slepice. Kurník je vhodný pro 4-6 slepic podle velikosti plemene. Praktický domek, který použijete pro všechny chovatelské zájmy. Doporučujeme zejména pro slepice a křepelky s volným chovem a klecovým výbě..

-9%

Odchovna dřevěná Habau 570, 115x44x86cm

rating

3 250 Kč

3 575 Kč

Robustní a líbivá dřevěná odchovna Habau 570, 115x44x86cm představuje jednoduché řešení otázky chovu křepelek. V zimním období doporučujeme umístit odchovnu do teplejších prostor. Odchovna je vhodná zejména pro hobby chovatele křepelek. Doporučujeme pro klidný chov okolo 10 kusů křepelek.  Odchovna s jedním odděleným prostorem pro popeliště (mis..

-14%

Podlahový rošt 40 x 40 cm, plastová dlaždice s klick systémem

rating

190 Kč

220 Kč

Podlahový rošt nad trusník 40 x 40 cm. Vysoce kvalitní plastový rošt s žebrovaným povrchem pro komfortní chůzi drůbeže. Optimální velikost, výška 19 mm. Plastové provedení minimalizují riziko zranění. Tento rošt můžete skládat do individuálních rozměrů a velikostí. Rošt je pochozí i pro člověka a lze ho výborně použít i na terasy. Hygienický pov..

-6%

Popeliště 42x30x10cm - plastová vana

rating

395 Kč

420 Kč

Popeliště pro křepelky - plastová vana, 42x30x10cm. Vysoce kvalitní plastické popeliště. Zaoblené rohy minimalizují riziko zranění. Toto popeliště dodáváme v různých barvách dle aktuálního stavu skladu. Popeliště pro křepelky do odchovny. Nápad na využití je na vás. My doporučujeme. Popeliště má mřížku, kterou snadno při čištění odstraníte př..

-3%

Výběh pro králíky, slepice a křepelky 115 x 115 x 60 cm, sedlová střecha

rating

1 945 Kč

1 995 Kč

Klec – výběh pro králíky, slepice, morčata, křepelky a ostatní drůbež 115 x 115 x 60 cm má výhodnou sedlovou střechu. Výběh lze použít u kurníku, domečku i samostatně jako výběh pro různá zvířata. Klec se skládá z drátěných pozinkovaných stěn a sedlové střechy a má 3 dveře. Součástí výrobku je i ochranná plachta, která chrání část klece proti sluní..

-9%

Výběh pro králíky, slepice a křepelky 220 x 100 x 85 cm, sedlová střecha, stínící plachta

rating

2 995 Kč

3 290 Kč

Klec – výběh pro králíky, slepice, morčata, křepelky a ostatní drůbež 220 x 100 x 85 cm má výhodnou sedlovou střechu. Výběh lze použít u kurníku, domečku i samostatně jako výběh pro různá zvířata. Klec se skládá z drátěných pozinkovaných stěn a sedlové střechy a má 3 dveře. Součástí výrobku je i ochranná plachta, která chrání část klece proti sluní..

-4%

Výběh pro králíky, slepice a křepelky 220 x 103 x 103 cm, sedlová střecha, stínící plachta

rating

3 445 Kč

3 590 Kč

Klec – výběh pro králíky, slepice, morčata, křepelky a ostatní drůbež 220 x 103 x 103 cm má výhodnou sedlovou střechu. Výběh lze použít u kurníku, domečku i samostatně jako výběh pro různá zvířata. Klec se skládá z drátěných pozinkovaných stěn a sedlové střechy a má 3 dveře. Součástí výrobku je i ochranná plachta, která chrání část klece proti slun..

Zobrazuji 1 až 11 z 11 (celkem stran 1)
TOPlist